top of page

Konuşmacılar

gabormate_ok_edited.jpg

DR. GABOR MATE

Tıp doktoru, yazar

20 yıllık aile hekimliği ve palyatif bakım deneyiminin ardından Dr. Maté on yılı aşkın bir süre Vancouver’in doğusunda madde bağımlıları ve akıl hastaları ile çalıştı. Sağlık ve hastalıkta, dikkat eksikliğinde ve diğer çocuk gelişimi problemlerinde, çocukluk travmalarına ve duygusal kayıplara psiko-fizyolojik tepki olarak gelişen bağımlılıklarda zihin/beden bütünlüğüyle ilgili çalışmalarıyla dünyaca üne kavuştu.

25 dile çevrilen kitapları; In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction”; “When the Body Says No: The Cost of Hidden Stress” (Vücudunuz Hayır Diyorsa: Duygusal Stresin Bedelleri); “Scattered Minds: A New Look at the Origins and Healing of Attention Deficit Disorder” ve “Hold on to Your Kids: Why Parents Need to Matter More Than Peers (Gordon Neufeld ile birlikte) ardından, oğlu Daniel Maté ile birlikte yazdığı The Myth of Normal: Trauma, Illness and Healing in a Toxic Culture, Eylül 2022'de yayınlanacaktır.

Dr. Gabor Maté kitapları, verdiği eğitimleri ve dünya genelinde yaptığı konuşmalar yoluyla bilimsel araştırmalar, vaka çalışmaları, kendi iç görü ve deneyimlerini bir araya getirerek geniş bir bakış açısı sunuyor. Bu bakış açısı insanların kendilerini ve çevrelerini iyileştirmeleri için ışık tutuyor ve iyileşme yolunda onlara güç veriyor. 

Dr. Elif Altuğ

Amerikan Hastanesi Code Lotus Direktörü

Amerikan Hastanesi Sigarayı Bırakma Merkezi Yöneticisi

1988 yılında  İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıpta uzmanlık eğitimini tamamladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi sonrası 2002’den bugüne Amerikan Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalışıyor.  2016 yılından beri ise Göğüs Hastalıkları Bölümü içeriğindeki Sigara Bırakma Polikliniği’nin sorumlusu olarak görev yapıyor.

elif-altug.jpg
zaya.jpg

Zaya Benazzo

Yapımcı/Yönetmen

Zaya Mühendislik, Çevre Bilimleri ve Film derecelerine sahiptir. Bulgaristan’da doğdu, Avrupa ve ABD’de Energy for Survival, Hunger Gathering, Airwaves, Wings and Strings, Screeming Queens, America's Chemical Angels gibi pek çok ödüllü belgeselin yapım ve yönetmenliğini üstlendi. 

Maurizio Benazzo

Yapımcı/Yönetmen

Cenova, İtalya’da büyüdü. Küçük yaşlarından itibaren spiritüel bir yolda yürüyerek Zen Budizmi, Transandantal Meditasyon, Yoga felsefesi, Katoliklik ve Felsefe ile ilgilendi. Yapımın, aktörlük, yönetmenlik, sinematografi ve dağıtım gibi, kamera önü ve arkasındaki tüm alanlarında deneyim sahibidir.

MAURIZIO.jpg
bottom of page